Zakup łóżka ortopedycznego

 

Kiedy członek rodziny zachoruje lub ulegnie wypadkowi, bliscy starają się zapewnić mu jak najlepszą opiekę medyczną. Kiedy rozpoczyna się proces rehabilitacji, rodzina stara się, żeby chory miał w domu jak najbardziej komfortowe warunki.

Łóżka pielęgnacyjne dla chorych

łóżko ortopedyczneNiektóre choroby wymagają bardzo długiego okresu opieki, podobnie jak i osoby starsze, które już nie potrafią zająć się sobą jak dawniej. W takich wypadkach warto zaopatrzyć się w łóżko ortopedyczne, które przeznaczone jest dla osób chorych, które przez długi czas nie mogą się poruszać. To bardzo praktyczne rozwiązanie zarówno dla pacjenta, jak i dla osoby, która się nim opiekuje. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli takich łóżek, ale charakteryzują się przede wszystkim tym, że można jest sterować zdalnie za pomocą pilota. Jest to niezwykle wygodne i pozwala opiekunowi oraz choremu przybierać powoli dogodną pozycję. Łóżka można podnieść do pewnego poziomu, a zagłówek oraz część dolną ustawić pod wygodnym dla pacjenta kątem. Wszystko odbywa się powoli, tak, żeby zapewnić osobie leżącej maksymalny komfort po długim okresie leżenia. Zazwyczaj wszystkie modele wyposażone są również w praktyczne barierki, które uniemożliwiają wypadnięcie w czasie snu, co może się niestety czasem zdarzyć pacjentowi. Czasem potrzebny jest również wysięgnik, który służy do podciągania, ale takie dodatkowe elementy nie zawsze są potrzebne. Ceny łóżek są przystępne, ale można również zastanowić się nad ich wypożyczeniem na pewien okres czasu.

Opieka nad chorym może być ciężka zarówno dla samego pacjenta, jak i dla jego opiekuna. Dlatego warto zadbać o możliwie największą wygodę i komfort podczas przymusowego pobytu w łóżku. Modele ortopedyczne sprawdzą się w takich sytuacjach najlepiej.