żaluzje

Żaluzja i okna do domu

Nowoczesne okna plastikowe są rzeczą która znajduje coraz szersze zastosowanie na świecie. Możliwość wyboru koloru ramy oraz typu sprawia ,że doskonale wkomponowują się w każdy typ budynku , niezależnie czy jest to starsza kamienica, blok czy dom jednorodzinny. Okna PCV są dużo szczelniejsze od tradycyjnych okien wykonanych z drewna dzięki czemu mieszkanie dużo lepiej utrzymuje stałą temperaturę ciepła.

żaluzjeOkna wykonane są z polichlorku winylu który w skrócie określa się jako PCV. Polichlorek winylu wykorzystywany jest również w branży budowniczej, elektro i radiotechnicznej oraz do produkcji celulozy ,odzieży, obuwia oraz wielu innych przedmiotów codziennego użytku. Samo okno PCV wykonywane się z wielu różnych części składowych. Podstawą wszystkich elementów jest profil okna. Profil okna jest konstrukcją która podtrzymuje szybę i składa się z ościeżnicy ,listewek przyszybowych oraz profili łączących.
Profil okna jako najważniejszy element decyduje czy okno posiada odpowiednie właściwości termoizolacyjne. Profile okienne mogą się od siebie diametralnie różnić budową oraz rodzajami zastosowanych rozwiązań. Różnice konstrukcyjne które mogą wystąpić do położenie uszczelek, rodzaj wentylacji i odwodnienia, czy rodzaj wzmocnień .Kolejne różnice mogą objawiać się w odmiennym wyglądzie oraz kolorze ramy w stosunku do tradycyjnych ,białych okien PCV. Profile okienna mają budowę komór. Obecnie najpopularniejszymi rodzajami wśród dostępnej oferty są okna pięcio i sześciokomorowe które zastąpiły okna z trzema komorami. Komory mają wpływ na ograniczenie kondensacji pary wodnej na szybach. Wiele osób posiadających okna PCV decyduje się na żaluzje lub rolety z celu ograniczenia wpadającego światła do pomieszczeń.

Rolety wewnętrzne które można zamontować do okna PCV charakteryzują się bogatym wyborem tkanin dzięki czemu możliwe jest dopasowanie materiału do każdego wystroju wnętrza mieszkania. Duże miasta takie jak Lublin w swojej ofercie posiadają wiele producentów rolet i żaluzji którzy wykonują zlecenia specjalnie na wymiar.