lampa led

Zmień na LED!

lampa ledOświetlenie ledowe ma coraz więcej entuzjastów i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ledy charakteryzują się przyjaznym dla oka światłem o intensywnej ciepłej barwie, ogromną trwałością, a poza tym zdecydowanie mniejszym zużyciem prądu w stosunku do żarówek żarowych.

Co prawda, tradycyjne oświetlenie jest o wiele tańsze niż ledowe, ale przepala się o wiele razy szybciej, a poza tym, generuje wysokie rachunki za prąd. Jakby nie obliczać, całkować i dzielić, rachunek jest prosty: zakup żarówki LED jest opłacalny i zwraca się po zaledwie kilku miesiącach. Ponadto, firmy zajmujące się badaniami nad zużyciem prądu w gospodarstwach domowych, często prezentują w swych raportach zestawienie, który wyraźnie pokazuje, że wykorzystując żarówki ledowe w skali roku można nawet zaoszczędzić 100 zł.
Ponadto, oświetlenie ledowe jest ekologiczne: emanuje o wiele mniej dwutlenku węgla oraz promieniowania UV w stosunku do tradycyjnego oświetlenia. Na naszym rynku znajduje się wiele żarówek ledowych, które bez wątpienia znajdą zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym, firmie czy biurze. Decydując się na  nowoczesne rozwiązania, należy wiedzieć, że  lampa LED może mieć różne właściwości. Szukając odpowiedniej dla siebie, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na gwint, a dokładnie na oznaczenia na nim.
Poza tym, żarówki ledowe posiadają różne kształty i ten parametr również należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza, kiedy dobieramy oświetlenie do żyrandoli. Niewątpliwie, znajdziemy coś dla siebie. W sklepach znajduje się tak wiele modeli, które doskonale sprawdzą się w gospodarstwach domowych, jak również takie, które oświetlą każdy budynek użyteczności publicznej.  Producenci lamp ledowych przekonują nas, że ich produkty mogą świecić nawet i do 50 tysięcy godzin, czyli przez kilka lat.

Jest to doskonała opcja, zwłaszcza, dla tych, którym wymiana żarówki sprawia problem. Nie ma co zwlekać i już dziś pozbyć się starych żarówek na rzecz supernowoczesnego oświetlenia typu LED. Wreszcie nasze rachunki będą niższe i nie wymiana żarówki stanie się rzadkością.